Gumové Sloučeniny

GUMOVÉ SLOUČENINY

Mísící aktivity Hercorub slouží jak zákazníkům pro gumárenské směsi, tak našim vlastním vulkanizačním oddělením.
Vývoj a zdokonalování sloučenin provádí naše oddělení výzkumu a vývoje v dobře vybavené laboratoři.

Mengselontwikkeling 

Vývoj sloučenin

Máme rozsáhlou databázi složených receptur, vhodných pro mnoho aplikací. Na základě toho se vždy snažíme najít vhodné řešení, splňující požadavky zákazníka.

Pokud žádný z těchto receptů není pro danou aplikaci ideální, zdokonalíme stávající směsi, nebo navrhneme zcela novou směs v naší vlastní laboratoři.

Každý proces návrhu probíhá v úzké spolupráci se zákazníkem. Testujeme proto pokrok, dokud nedosáhneme výsledku, který odpovídá požadavkům zákazníka.

Kromě běžně používaných polymerů jako NR, SBR, CR, NBR a EPDM nabízíme také gumové směsi na bázi speciálnějších polymerů jako FPM, CSM, AEM, ACM, ECO, HNBR, IIR atd.

Máme know-how k vývoji plněných i barevných směsí podle mezinárodních standardů, standardizovaných barevných palet, nebo jednoduše podle očekávání zákazníků.

Ekologické předpisy, jako je REACH, jsou vždy brány v úvahu.

Pro vývoj a kontrolu kvality sloučenin máme vlastní laboratoř s moderním testovacím a měřicím zařízením a laboratorním mixérem a laboratorním mlýnem pro přípravu malých testovaných sloučenin.

Výroba směsí

Vážení jemných chemikálií probíhá v našem novém vážicím systému Lawer plně automaticky, dávkování černých a bílých plniv a olejů je také z velké části automatické a přímo v mísičích.

Celý proces vážení a proces míchání jsou digitálně registrovány a vizualizovány v reálném čase v našem softwaru MES.

Hercorub má celkem čtyři míchací linky: tři míchací linky pro plněné gumové směsi a jednu pro barevné kaučukové směsi.

Tyto směšovací linky jsou uspořádány nezávisle na sobě, aby se zabránilo kontaminaci.

Naše mixéry jsou vybaveny otevřeným mlýnem s míchadlem a plně automatizovaným dávkovacím zařízením.

Gumové směsi můžeme dodat několika způsoby: jako volné nebo parukové skládané listy, kalandrované listy, nebo jako extrudované pásy.

Výroba extrudovaných pásů probíhá na našich dvou vakuových extruzních linkách. Nekonečné pryžové pásy lze vyrábět nefiltrované nebo filtrované síty až do velikosti 180 mesh.

Hercorub k vašim službám

Hercorub vyvíjí a vyrábí technické gumové směsi na míru pro vaše průmyslové aplikace.

Skupiny produktů

NR / SBR sloučeniny

Přírodní kaučuk (NR) je nejstarším typem kaučuku, ale dodnes tvoří více než 40 % celkové produkce kaučuku. Vysoká tažnost a odolnost přírodního kaučuku se dokonale hodí pro dynamické aplikace.

Kaučuk SBR je syntetický kaučuk, který je často považován za protějšek přírodního kaučuku. Směsi NR a SBR se široce používají k optimalizaci mechanických vlastností pro konkrétní aplikaci.

NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠE ODVĚTVÍ

EPDM sloučeniny

Díky své vynikající odolnosti vůči povětrnostním vlivům, jako je ozón, UV, déšť, teplo a chlad, se EPDM často používá ve stavebnictví a automobilovém průmyslu (např. těsnění oken) a v elektroenergetice (jak pro izolační, antistatické a vodivé vlastnosti v aplikacích NN, VN a VN).

Kromě toho se EPDM také často používá pro těsnění v pitné vodě, nebo aplikace v potravinářském průmyslu.

CR sloučeniny

Polychloropren (CR), známější pod obchodním názvem Neoprene, je ve skutečnosti všestranná guma. Má slušnou odolnost vůči slunečnímu záření, olejům a mírně agresivním chemikáliím. Kromě toho má také vlastnosti zpomalující hoření a izolační vlastnosti.

Sloučeniny NBR a HNBR

Nitrilkaučuk (NBR) se používá hlavně v aplikacích, kde je vyžadována odolnost vůči olejům, tukům, uhlovodíkům a zředěným kyselinám.

Vlastnosti NBR jsou částečně určeny obsahem akrylonitrilu. Více akrylonitrilu zlepšuje mechanické vlastnosti a odolnost vůči oleji a palivu, ale zvyšuje teplotu skelného přechodu, což jej činí méně vhodným pro dynamické aplikace v chladných podmínkách

HNBR (hydrogenovaný nitrilbutadienový kaučuk) se používá tam, kde standardní NBR již nestačí. Snese vyšší teploty, vyšší dynamické zatížení a je odolnější vůči řadě olejů a tuků.

NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠE ODVĚTVÍ

AEM sloučeniny

AEM (Etylenový akrylový kaučuk) se používá hlavně v aplikacích, kde je vyžadována odolnost vůči oleji a dobrá tepelná odolnost.

Pro aplikace, jako jsou těsnění motoru a kusy hadic motoru, je AEM často levnější alternativou k HNBR, aniž by byla obětována životnost.

Sloučeniny FKM

FKM polymery (patří mezi fluoroelastomery) jsou výrazně dražší než běžnější typy. Poskytují extra tepelnou a chemickou odolnost.

FKM lze rozdělit do několika tříd na základě jejich chemického složení a obsahu fluoru.

NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠE ODVĚTVÍ

Otázky?

Náš tým specialistů vám rád pomůže.

KONTAKTUJTE NÁS

Nejnovější zprávy

Objevte více

Ve středu pozornosti

Buďte první, kdo obdrží naše nejnovější zprávy e-mailem